Home دسته‌بندی نشده آموزش اتوکد برای اکسترود کردن

آموزش اتوکد برای اکسترود کردن

0

آموزش اتوکد در زمینه های مختلف کاربردهای بسیاری دارد. آموزش های اتوکد را می توان برای پروژه های ساده مانند طرح ها یا طرح های پیچیده ، به عنوان مثال ، برای طراحی معماری ساختمان اتوکد استفاده کرد. سایر کاربردهای عملی آموزش اتوکد شامل موارد زیر است:

آموزش اتوکد صنعتی ، آموزش اتوکد و طراحی داخلی، آموزش اتوکد و طراحی هواپیمایی، آموزش اتوکد و طراحی آرم، تمرینات اتوکد و هنرهای زیبا، آموزش اتوکد برای تهیه نقشه، آموزش اتوکد کارت تبریک، آموزش اتوکد برای طراحی مهندسی، آموزش اتوکد برای طراحی های معماری

اتوکد رایج ترین و بهترین نرم افزار طراحی مبتنی بر کامپیوتر است. ما از اهمیت این برنامه در زمینه طراحی می دانیم. طرح را می توان به دو دسته تقسیم کرد: نقاشی دو بعدی و نقاشی سه بعدی. امروز قصد داریم درباره یکی از ابزارهای طراحی سه بعدی موجود در اتوکد صحبت کنیم. در این آموزش اتوکد با مثال از ویژگی Extrude در اتوکد برای ایجاد اشیا 3D سه بعدی با استفاده از اکستروژن سطح بسته استفاده می شود. همانطور که از نامش پیداست ، این ابزار با دادن یک ارتفاع زیاد به آن ، یک سطح دو بعدی را انتقال می دهد. به عنوان مثال ، اگر می خواهیم یک میله استوانه ای بسازیم ، ابتدا باید یک سطح گرد ترسیم کنیم و با دیدن ابزار محاسبه و نشان دادن اندازه مناسب پیشگام ، می توانیم آن را به یک جسم سه بعدی تبدیل کنیم.

یک اثر Extrude در اتوکد ایجاد کنید
Extrusion یک دستور ساده است که در AutoCAD جلوه های زیادی می دهد ، بنابراین بیایید چند نمونه را گام به گام بررسی کنیم.

مرحله 1: یک صفحه تصویر جدید در اتوکد باز کنید و همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، از منوی کشویی مدل سازی 3D را انتخاب کنید.

مدل سازی سه بعدی
مرحله 2: مرحله بعدی تبدیل صفحه تصویر به نمای ایزومتریک است. برای انجام این کار ، باید یک ابزار ناوبری به نام مکعب نمایشگر را بچرخانید. دکمه سمت چپ ماوس را فشار دهید تا صفحه چرخانده شود و صفحه تصویر با تصویر ایزومتریک مطابقت داشته باشد. تصاویر دو بعدی همیشه برای ایجاد اشیا three سه بعدی در اشکال ایزومتریک ساخته می شوند.

نمایش ایزومتریک
مرحله 3: مرحله بعدی شروع به ترسیم طرح دو بعدی است که باید استخراج شود. اثر اکسترودر فقط در اشکال بسته مانند دایره ، مربع ، مستطیل ، چند ضلعی یا هر شکل بسته شکل اعمال می شود. بنابراین در اینجا به عنوان مثال اول ، ما می خواهیم یک شکل مستطیل را ذبح کنیم. برای این کار باید یک مستطیل رسم کنید که در تصویر زیر نشان داده شده است. برای رسم یک مستطیل می توانیم آن را با استفاده از خطوط یا با استفاده از ابزار مستطیل ترسیم کنیم. مستطیل را بکشید و ابعاد مناسبی بدهید.

یک شکل مستطیل را بلغزانید
مرحله 4: برای اینکه این مستطیل 2 بعدی یک شی سه بعدی شود ، باید یک دستور extrude اعمال کنیم. برای این نوع ، در جعبه دستور extrude کنید یا ابزار extrude را در سمت چپ بالای نوار ابزار انتخاب کنید. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، می توانید برخی گزینه ها را در جعبه دستور مشاهده کنید. شما باید هر یک از این دستورات را انتخاب کنید. در اینجا ما دستور path را انتخاب می کنیم.

دستور extrude را اعمال کنید
مرحله 5: پس از انتخاب دستور path ، مسیری را به سمت ضرب مستطیل ترسیم کنید. برای این کار ، ابزار line را انتخاب کنید و همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، یک خط بکشید.
مرحله 6: پس از ترسیم خط مسیر باید بر روی گزینه “Select the path” کلیک کنید. سپس خطی را که ترسیم کرده اید انتخاب کنید و مستطیل استخراج شده به سمت این مسیر مسیر را مشاهده خواهید کرد همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

گزینه path را انتخاب کنید
این یک نسخه فریم سیمی از شی 3D سه بعدی است. اگر می خواهید می توانید این شی را سایه بزنید و حتی رنگ آن را تغییر دهید.

با استفاده از ابزار Extrude یک استوانه دایره ای ایجاد کنید
مرحله 1: مراحل 1 و 2 همان است که در مثال اول انجام دادیم. نرم افزار را باز کرده و نمای ایزومتریک را همانطور که گفته شد تنظیم کنید.

مرحله 2: اگر می خواهید استوانه ای ایجاد کنید ، ابتدا باید دایره دو بعدی را رسم کنید. یا یک دایره در جعبه دستور تایپ کنید یا ابزار دایره را از نوار ابزار انتخاب کرده و مطابق نیاز خود دایره را مطابق شکل زیر ترسیم کنید.

یک دایره بکشید
مرحله 3: مرحله بعدی رسم خط مسیر است همانطور که در مثال اول انجام دادیم. تصویر پیوست شده را در زیر مشاهده کنید.

رسم خط مسیر (استخراج در اتوکد)
مرحله 4: هنگام اکسترود کردن یک دایره ، باید نیمرخ دایره ای را عمود بر خط مسیر قرار دهید. برای این کار ، از گزینه چرخش سه بعدی استفاده کنید تا دایره را 90 درجه قبل از اکستروژن بچرخانید.

مرحله 5: پس از تغییر خط مسیر عمود بر دایره ، باید بر روی گزینه “انتخاب مسیر” کلیک کنید. سپس خطی را که ترسیم کرده اید انتخاب کنید و دایره برونگرا را به سمت خط مسیر خواهید دید همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

تصویر نهایی (اکسترود در اتوکد)
خلاصه
Extrusion یک دستور ساده است که در بستر طراحی سه بعدی قدرت زیادی به شما می دهد. این اساسی ترین و مهمترین عملکرد در مدل سازی 3D است. هر شکل پیچیده ای را می توان با استفاده از ویژگی اکسترود ایجاد کرد. ما فقط چند نمونه از این ویژگی را دیده ایم ، شما می توانید بیشتر تمرین کنید و با انجام کارهای اضافی در آن شناخته شده و بهتر خواهید شد. با یادگیری دستور extrude در اتوکد ، عملکرد اصلی این ویژگی را یاد خواهید گرفت و به شما کمک می کند با سایر نرم افزارهای مدل سازی 3D کار کنید زیرا مفهوم اصلی اکستروژن در همه برنامه ها یکسان است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here