Home دسته‌بندی نشده آموزش روتوش برای صاف کردن پوست با فتوشاپ

آموزش روتوش برای صاف کردن پوست با فتوشاپ

0

 

در این آموزش روتوش فتوشاپ من به شما نشان می دهم که چگونه با فتوشاپ با پوستی صاف و فوق العاده صاف پرتره های خود را تقویت کنید! ما یاد خواهیم گرفت که چگونه با کمک برس پاک کننده لکه های فتوشاپ از شر جوش های پوستی و سایر نقایص جزئی خلاص شوید. سپس ، پس از اولین پاک سازی ، ما می توانیم بافت پوست را تا آنجا که ممکن است ، از جمله چشم ، مو و … حفظ کنیم. ما یاد خواهیم گرفت که چگونه پوست را بدون اشتباه گرفتن در جزئیات مهم مانند

برای ادامه می توانید از هر تصویر پرتره استفاده کنید. من از این تصویری که از Adobe Stock بارگیری کردم استفاده می کنم:

تصویر اصلی لمس نشده است
تصویر اصلی اعتبار عکس: Adobe Stock.
در اینجا اولین پوشش از پوست یک زن جوان است:

نگاهی دقیق به پوست یک زن قبل از اصلاح و قبل از روتوش
صحنه بزرگ نزدیک است.
بعد از صاف و صاف شدن پوست چه شکلی است؟
چگونه سطح پوست خود را در فتوشاپ تراز کنیم
من از Photoshop CC استفاده می کنم ، اما این آموزش کاملاً با Photoshop CS6 و بالاتر سازگار است.

مرحله 1: یک کپی از تصویر تهیه کنید
با تصویر اخیراً باز شده در فتوشاپ ، پانل لایه ها تصویر را در لایه پس زمینه نشان می دهد. قبل از تسطیح پوست با از بین بردن لکه های غیر ضروری شروع کنید. برای حفظ تصویر اصلی می خواهید روی یک لایه جداگانه کار کنید. کلید Alt (Win) / Option (Mac) را از صفحه کلید نگه دارید و لایه پس زمینه را کپی کنید ، نماد لایه جدید را حذف کنید:

لایه پس زمینه را به پنل لایه ها در فتوشاپ منتقل کنید
لایه پس زمینه را حرکت دهید.
در کادر محاوره ای Duplicate Layer ، لایه “Spot Healing” را نامگذاری کرده و سپس بر روی OK کلیک کنید:

نام دو لایه “درمان پا” است.
لایه “بهبود ظرف” را بگویید.
یک کپی از تصویر در لایه اصلی در یک لایه جدید به نام “Spot Spot Healing” ظاهر می شود:

تصویر به لایه جدیدی به نام Spot Healing منتقل شده است
پاک سازی اولیه پوست اکنون در یک لایه جداگانه انجام می شود.
مرحله 2: قلم مو را بازیابی کنید
برس بازگردانی نقطه را از نوار ابزار انتخاب کنید:

قلم مو را برای بازگرداندن نقطه از نوار ابزار فتوشاپ انتخاب کنید

انتخاب برس بهبودی لک.
مرحله 3: برس بهبودی نقطه را روی “آگهی محتوا” تنظیم کنید
مطمئن شوید که گزینه Type در نوار گزینه ها روی Content-Aware تنظیم شده باشد:

قلم مو را برای تبلیغ محتوا در نوار گزینه تنظیم کنید
محتوای آگاهانه باید به طور پیش فرض انتخاب شود.
مرحله 4: روی لکه های پوستی کلیک کنید تا از بین بروند
برای از بین بردن لکه های پوستی ناخواسته با برس ترمیم کننده لکه ، کلیک کنید. فتوشاپ با جایگزینی بافت مشکل ساز با یک بافت پوست مناسب از محیط ، بلافاصله نقص ها را “درمان” می کند. برای بهترین نتیجه ، برس خود را کمی بزرگتر از نقص قرار دهید. برای تغییر اندازه قلم مو ، کلید بست راست (]) را روی صفحه کلید فشار دهید تا برس بزرگتر شود یا کلید قلاب سمت چپ ([) برای کاهش آن. اگر در اولین تلاش نقص کاملاً از بین نرفت ، با فشار دادن Ctrl + Z (Win) / Command + Z (Mac) روی صفحه کلید فشار خود را لغو کنید ، سپس در صورت لزوم اندازه قلم مو را تغییر دهید و روی همان نقص کلیک کنید تا دوباره امتحان کنید.

مثال: از بین بردن لکه های پوستی با برس ترمیم کننده لک
اگر در عکس به پیشانی زن نگاه کنیم ، می بینیم که به نظر می رسد یک جوش بزرگ درست در مرکز آن است. من نقطه قلم مو را در بالای آن قرار می دهم ، و قلم مو را کمی بیشتر از جوش بزرگ می کنم:

برس برطرف کننده لکه ها را روی لکه های پوستی قرار دهید تا از بین برود
قرار دادن برس ترمیم کننده نقطه روی لکه پوست.
برای رفع نقص ، من آن را با قلم موی لکه دار فشار می دهم. فتوشاپ منطقه ای را که روی آن کلیک کردم تجزیه و تحلیل می کند ، از اطراف آن بافت پوست خوبی پیدا می کند و سپس بافت خوب را با رنگ اصلی و رنگ منطقه مشکل ترکیب می کند. مانند سحر ، نقص از بین رفته است:

فشار دادن با برس درمانی نکته ای برای از بین بردن لکه های پوستی است
فشار می دهد تا نقص برطرف شود.
من همین کار را با یک لکه دیگر بر روی پیشانی انجام می دهم ، و برس بهبودی لکه را کمی بزرگتر از ناحیه مورد نیاز برای ترمیم بگذارم:

برس را برای بهبود آن روی لکه دوم پوست قرار دهید
قرار دادن برس بهبودی نقطه ای روی نقص دوم.
روی عیب کلیک کرده و دوباره فتوشاپ فوراً آن را برطرف می کند:

نقص دوم پوست پس از فشار دادن با کمک برس Spot Helling از بین رفت
نقص دوم از بین رفته است.
پس از چند فشار دیگر با برس بهبود دهنده لکه ها برای از بین بردن لکه های باقی مانده روی پیشانی او ، پوست او از قبل بسیار صاف تر به نظر می رسد:

مرحله 6: فیلتر High Pass را اعمال کنید
برای صاف کردن پوست ، از فیلتر High Pass فتوشاپ استفاده خواهیم کرد. به منوی فیلتر در نوار منو بروید ، گزینه Other را انتخاب کرده و سپس High Pass را انتخاب کنید:

یک فیلتر High Pass را در زیر فهرست Filter در فتوشاپ انتخاب کنید
به Filter> Other> High Pass بروید.
چرا فیلتر انتقال بالا برای صاف کردن پوست عالی است
اگر با فیلتر High Pass آشنا هستید ، به احتمال زیاد به این دلیل است که از آن برای وضوح عکس ها در فتوشاپ استفاده کرده اید. اگرچه ما از High Pass برای صاف کردن پوست و صاف نکردن آن استفاده خواهیم کرد ، اما بسیاری از مراحل یکسان است. فیلتر High Pass به دنبال لبه های تصویر است و آنها را برجسته می کند. Edge ناحیه ای است که در پیکسل های همسایه تغییر روشنایی یا رنگی به صورت ناگهانی و ناگهانی ایجاد می شود. در عکسهای پرتره انتهای آن معمولاً در امتداد موی انسان ، اطراف چشم ، دهان و غیره است. در مقابل ، بافت پوست دارای جزئیات نسبتاً کمی با انتقال نرم تر است. این مناطق لبه محسوب نمی شوند ، بنابراین به جای برجسته سازی آنها ، یک فیلتر High Pass این مناطق را با خاکستری خنثی پر می کند.

اگر تصویر را واضح می کنیم ، فیلتر High Pass به ما امکان می دهد لبه ها (جزئیات) را بدون تأثیر روی پوست ، تیز کنیم. اما برای صاف کردن پوست به دلیل مخالف از High Pass استفاده می کنیم. ما لبه ها را نه برای اینکه بتوانیم آنها را تیز کنیم بلکه برای اینکه بتوانیم همه چیز را به جز لبه ها صاف و نرم کنیم ، شناسایی خواهیم کرد. بیایید ببینیم که چگونه کار می کند

مقدار شعاع
فیلتر High Pass لبه ها را مشخص و برجسته می کند و گزینه Radius در پایین کادر محاوره ای High Pass “ضخامت” برجسته سازی لبه را کنترل می کند. به عبارت دیگر ، هنگامی که فتوشاپ یک لبه را تشخیص داد ، مقدار شعاع به او می گوید که چند پیکسل در هر دو طرف شامل بخشی از لبه باشد. مقادیر شعاع پایین تنها بهترین جزئیات تصویر را علامت گذاری می کند. اما برای اطمینان از اینکه در آخر این جزئیات مهم را نرم نمی کنیم ، باید بر نواحی اطراف آنها نیز تأکید کنیم ، به این معنی که به مقدار شعاع بزرگتری نیاز داریم. برای یک عکس عمودی پرتره ، شعاع 24 پیکسل به خوبی کار می کند:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here