Home دسته‌بندی نشده آموزش سالیدورک 2018

آموزش سالیدورک 2018

0

آیا متن شکل 1 را می دانید؟ شما نیازی به آن ندارید همانطور که می توانید حدس بزنید ، رمزگذارها قوانینی عددی (NC) برای رانندگی دستگاه ها هستند. CLICK HERE

شکل 1. عکس کد NC برای ماشین های سنگ زنی.

امیدوارم با این نوع کدها روبرو نشوید. با این حال ، 20 سال پیش من مجبور شدم برنامه های برش را برنامه ریزی کنم و قانون پنج را بنویسم. با معنی واقعی کلمه موافق نیستم ، مجبور شدم خط را خط به خط ترسیم کنم ، مانند “این چرخ را انتخاب کنید ، X را با 0.5 میلی متر و Y را با 0.25 میلی متر بروید یا سریع به منبع برگردید …” یک ترفند ساده مانند ایجاد چندین سوراخ می تواند به راحتی منجر به صدها خط متن شود.

در واقع ، شماره من با شماره های اشتباه پر شده بود و من مجبور شدم برای تمیز کردن دستگاه از یک ماشین ساده برای پاک کردن دستگاه استفاده کنم. چرا برش حرکت نمی کند؟ چرا نچرخید؟ چرا اینقدر آهسته؟ چرا قطعه از قطعه جدا شد؟ در اینجا برخی از باورهای غلط رایج وجود دارد که باید درک می کردم ، اگر برش به دستگاه برش آسیب نرسانده باشد.

بگذارید فقط بگوییم که من در نهایت موفق شدم تمام خطوط را به طور کامل تمام کنم. اینجا بدترین قسمت است. طراح تصمیم می گیرد که یک رنگ مشکی باید کوچکتر باشد و یا اینکه صورت به سطح صاف تری نیاز دارد. سپس باید دستی محاسبه کنم ، اقدامات لازم را اضافه کنم و بسیاری از خطوط کد را بنویسم تا تغییرات ایجاد شود. لطفاً به خاطر داشته باشید که همه عملیات پشت سر هم هستند. به عنوان مثال ، برش باز نمی شود. شما باید دست او را بگیرید و به او بگویید که از موقعیت X ، Y ، Z (0،0،0) به (1،0،0) و سپس به (1،1،0) و در آخر به (1) حرکت کند. ، 1،1) ، و نه مستقیماً از (0،0،0) تا (1،1،1). البته در اینجا منظور من “گرفتن دست” استعاره است ، نه به معنای واقعی کلمه. شما نمی خواهید به مکانی نزدیک به برش چرخان در مرکز ماشین های NC برسید.

خوشبختانه این 20 سال پیش بود. امروز ، با الگوریتم نرم افزار تولید رایانه ای (CAM) ، تمام تجربیات قبلی من به تاریخ تبدیل شده اند. این روزها ، برنامه های نرم افزاری CAM می توانند با استفاده از طراحی رایانه ای (CAD) ، کد NC را مطابق مدل های سه بعدی به طور خودکار برنامه ریزی کنند. به روزرسانی کد در پاسخ به طراحی مجدد می تواند به آسانی کلیک یک دکمه باشد.

از برنامه نویسی کد NC دستی تا برنامه نویسی خودکار بر اساس مدل های سه بعدی ، این موفقیت چشمگیری بود. پس چه بعدی؟ CAMWorks و SOLIDWORKS پاسخ خود را ارائه دادند: ماشینکاری مبتنی بر تحمل (TBM). در حقیقت ، SOLIDWORKS 2018 یک بسته CAM اختصاصی به نام SOLIDWORKS CAM را که توسط CAMWorks اداره می شود ، منتشر کرده است که شامل TBM است. ایده کاملا ساده است. گام به گام فراتر از کدگذاری NC مبتنی بر مدل ، اکنون این نرم افزار می تواند مطابق با تلورانس های تعریف شده در یادداشت های سه بعدی به طور مستقیم در مدل تفسیر و کار کند.

همانطور که همه ما می دانیم ، تحمل اصلی ترین نیازهای طراحی و ساخت را منتقل می کند. اگر هر اندازه ، موقعیت ، شکل یا جهت تولید شده در قطعه بیش از حد تحمل باشد ، قطعه باید رد شود. بنابراین ، اجازه دهید تحمل به طور خودکار استراتژی های منطقی ماشینکاری را تعیین کند. مزیت قانع کننده است. اول ، یک مکانیک لازم نیست بین یک نقاشی دو بعدی و یک برنامه CAM به جلو و عقب نگاه کند تا تحمل طراحی را به صورت دستی بخواند و آنها را در نرم افزار تایپ کند. دوم ، این نرم افزار اکنون می تواند تحمل سه بعدی یکپارچه را تجزیه و تحلیل کند و به طور خودکار استراتژی های پردازش خودکار را تنظیم کند تا از تغییرات دستی و نظارت جلوگیری کند. زمان برنامه نویسی را می توان به راحتی از ساعت به دقیقه کاهش داد. شکل 2 تصویری از SOLIDWORKS CAM TBM را نشان می دهد.

شکل 2. دوربین TOLM SOLIDWORKS.

حال بیایید به نحوه کار آن نگاهی بیندازیم. شکل 3 بخشی را نشان می دهد که تعدادی سوراخ و جیب دارد و توسط نت های سه بعدی شامل ابعاد و تحمل تعریف شده است.

شکل 3. اضافه شدن یک الگوی سوراخ معنایی تعریف شده.

توجه داشته باشید که همه نظرات به صورت معنایی تعریف می شوند. به عنوان مثال ، انتخاب توضیحی برای یک الگوی سوراخ 26 نمونه ای ، همه 26 مورد را برجسته می کند. همچنین ، پارامترهای توضیحی در سمت چپ شکل 3 ذکر شده است. می توان آنها را با استفاده از رابط کاربری نرم افزار طراحی شده تنظیم و با استفاده از SOLIDWORKS API س quال کرد. هیچکدام حاوی متن رمزگذاری شده نیستند. برای جزئیات بیشتر در مورد حاشیه نویسی معنایی ، به مقاله قبلی “یک مرحله جامع” به سمت MBE مراجعه کنید: مرحله 242.

شکل 4 کادر محاوره ای تنظیمات TBM را نشان می دهد که قوانینی را برای هدایت گزینه های استراتژی پردازش تعریف می کند.

در بالای این کادر گفتگو ویژگی هایی که توسط SOLIDWORKS CAM قابل شناسایی است مانند سوراخ ها ، سوراخ های موجود در دیوارها و جیب های مستطیلی لیست شده است. بخش پایین استراتژی های پردازش اختصاص داده شده به هر ویژگی را نشان می دهد. به عنوان مثال ، اگر دامنه تحمل مجاز یک سوراخ بین 0 تا 0.0001 به داخل باشد ، این شرایط سخت ترین است. بنابراین استراتژی به صورت پیش فرض برای تحمل کم ، اسمی و زیاد تنظیم شده است. تحمل کمتر از آن نشان می دهد که میانگین حد بالا و پایین منفی است ، قصد دارد سوراخ واقعی را کوچکتر از اندازه اسمی برش دهد. در همین راستا ، شما می توانید معنی دو نوع دیگر را تحمل کنید ، تحمل اسمی و اندازه بزرگ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here