Home دسته‌بندی نشده آموزش طراحی کاراکتر پیشخدمت کارتونی ساده در Adobe Illustrator

آموزش طراحی کاراکتر پیشخدمت کارتونی ساده در Adobe Illustrator

0

امروز در آموزش طراحی کاراکتر کارتونی در ایلوستریتور ما یک پیشخدمت کارتونی خنده دار با یک سینی غذا در انتظار شما ایجاد خواهیم کرد و یک بخش از دوره آموزشی طراحی کاراکتر را پیش می بریم تا مهارت بیشتری در طراحی کاراکتر پیدا کنید و به خوبی کاراکتر های زیبایی بسازید.

دنبال کردن دستورالعمل ها و شکل دادن به شخصیت به کمک آموزش طراحی کاراکتر کارتونی آسان است. در پایان روند ، البته ، پلیس ، دکتر ، آتش نشان ، و غیره شما یک پیشخدمت سرگرم کننده و خوبی خواهید داشت که می توانید از آن در پروژه های آینده خود استفاده کنید. فقط باید لباسهایت را عوض کنی. اما در ضمن اجازه دهید به رستوران برویم!

1. سر را بکشید
سطح 1
بیایید آموزش طراحی کاراکتر را مثل همیشه از اول شروع کنیم. ابتدا رنگ fill را روی R = 236 G = 193 B = 156 تنظیم کنید ، سپس ابزار چند ضلعی را برداشته و روی صفحه هنری خود کلیک کنید. در گفتگوی جدید ، با هر شعاع 3 ضلع ایجاد کنید. حالا به Effect> Distortion> Bulge بروید. در گفتگوی جدید ، گزینه هایی را که در تصویر زیر از آموزش طراحی کاراکتر با ایلوستریتور مشاهده می کنید وارد کنید:

یک سر درست کنید
سطح 2

همان رنگ پر رنگ را حفظ کنید و با استفاده از ابزار Oval (L) یک بیضی کوچک بکشید. کمی آن را به سمت چپ بچرخانید و در سمت چپ سر قرار دهید. این گوش چپ است. برای ایجاد گوش راست در طراحی کاراکتر ، کافی است گوش چپ را با استفاده از ابزار Reflect (O) منعکس کنید. پس از فشار دادن ابزار Reflect (O) و فشار دادن Enter بر روی صفحه کلید ، در پنجره گفتگوی جدید ، عمودی ، زاویه 90 درجه را وارد کرده و کپی را فشار دهید. گوش راست را به سمت راست حرکت دهید.

مرحله 3
سپس در ادامه ی آموزش طراحی کاراکتر بیایید برای پیشخدمت مو ایجاد کنیم. با ابزار بیضی شروع کنید و رنگ پر را روی R = 86 G = 58 B = 43 تنظیم کنید. وقتی بیضی را نگه دارید ، ابزار Convert Anchor Point (Shift-C) را بردارید و روی نقطه لنگر سمت راست کلیک کنید تا درست شود تیز. سپس ابزار انتخاب مستقیم (A) را انتخاب کرده و نقاط لنگر بالا و پایین را به سمت چپ بکشید.

مرحله 4
شکلی را که در مرحله قبل در این دوره آموزشی طراحی کاراکتر ایجاد کرده اید همانطور که نشان داده شده قرار دهید. انتخاب را ذخیره کنید ، ابزار Reflect (O) را فشار داده و Enter را از صفحه کلید فشار دهید. در پنجره گفتگوی جدید به صورت عمودی برجسته کنید و روی کپی کلیک کنید. شکل جدید را به سمت راست حرکت دهید. سپس فقط یک بیضی بالای سر او اضافه کنید و مدل موی او تمام شود!

برای راست کردن همه چیز در آموزش طراحی کاراکتر در ایلوستریتور، این مراحل را دنبال کنید: هر دو گوش را (راست کلیک> گروه) و دو قسمت موی کناری را دسته بندی کنید (کلیک راست> گروه). سپس کل سرصفحه را انتخاب کرده و در صفحه Align (پنجره> تراز) روی Horizontal Align Center کلیک کنید.

مرحله 5
برای چشم ها ، دو بیضی کوچک با همان رنگ پر کننده مو ایجاد کنید. شما می توانید با استفاده از ابزار قطره (I) همان رنگ پر کننده را از مو بگیرید. هر دو چشم را در صفحه Align مرتب کنید. آنها را انتخاب کرده و بر روی Vertical Alignment Center کلیک کنید.

مرحله 6
حالا در این مرحله از دوره طراحی کاراکتر بیایید ابرو درست کنیم. هنوز همان رنگ پر را حفظ کنید و یک بیضی باریک و بلند بکشید. سپس به Effect> Distortion> Arc بروید و گزینه های نشان داده شده در زیر را وارد کنید. شکل را گسترش دهید (شی> گسترش ظاهر).

مرحله 7
با استفاده از ابزار Reflect (O) دو ابرو ایجاد کنید و آنها را در جایی که باید قرار دهید قرار دهید. با چرخاندن ابرو می توانید احساس پیشخدمت را تغییر دهید.

مرحله 8
حالا بینی کاراکتر را طراحی می کنیم . رنگ پر را روی R = 219 G = 167 B = 127 تنظیم کنید و همانند تصویر زیر دو بیضی بکشید. لازم نیست رنگ دشت سیاه را درست کنید – من فقط آن را برای دید بهتر ساخته ام.

دو شکل را با هم انتخاب کرده و در پنل Pathfinder (Window> Pathfinder) Minus Front را انتخاب کنید. اگر این کار را با خط انجام داده اید ، رنگ خط را حذف کنید.

سپس به Effect> Distortion> Arc بروید و گزینه های زیر را وارد کنید:

ایجاد بینی
مرحله 9
بینی را در جای خود قرار دهید.

گذاشتن بینی
مرحله 10
بیایید در این قسمت از آموزش طراحی کاراکتر کارتونی در ایلوستریتور دهان ایجاد کنیم. باز هم ، ما فقط به رنگ سفید پر کننده بدون مشکل نیاز داریم ، اما من آن را علامت گذاری کردم تا مرزهای دهان را نشان دهد. همانطور که در زیر نشان داده شده ، دو بیضی رسم کنید و آنها را تراز کنید: روی دکمه Horizontal Align Center در Align کلیک کنید. سپس منوی جلو را در Pathfinder کلیک کنید. دهان است. رنگ خط را اگر دارید حذف کنید.

دهان ایجاد می کند
مرحله 11
لبخند گسترده ای به پیشخدمت بده.
2. لباس پیشخدمت ایجاد کنید
سطح 1
همه پیشخدمت های ظریف (یا کسانی که فکر می کنند زیبا هستند) باید پاپیون بپوشند. در این آموزش ساده طراحی کاراکتر پیشخدمت ما یک آقای نجیب است ، بنابراین بیایید یکی را برای او بسازیم.

رنگ پر کردن R = 55 G = 61 B = 63 را معکوس کنید. با استفاده از ابزار چند ضلعی ، مثلثی را درست همانطور که سر پیشخدمت را ایجاد کرده اید ، تشکیل دهید ، اما بدون اعوجاج. با استفاده از ابزار Reflect (O) یک بازتاب عمودی انجام دهید و سپس به سادگی یک بیضی کوچک در وسط اضافه کنید. دو مثلث را گروه بندی کرده ، سپس کل کمان را انتخاب کرده و بر روی Horizontal Align Center در Align کلیک کنید.

ایجاد کراوات به کمک آموزش ساده طراحی کاراکتر
سطح 2
آن را در جایی که باید باشد قرار دهید.

قرار دادن کراوات
مرحله 3
زیر کراوات یک مثلث سفید درست کنید. سپس دوباره یک دایره کوچک (رنگ پر R = 55 G = 61 B = 63) پر کنید دوباره زیر کراوات و مثلث سفید. این دایره کوچک را به پایین حرکت دهید و سپس دکمه های Shift و Alt را همزمان فشار دهید. سپس Control-D را فشار دهید تا آخرین حرکت خود را یک بار دیگر تکرار کنید.

تا اینجا بخش مهمی از یادگیری آموزش طراحی کاراکتر را پشت سر گذاشتید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here