Home دسته‌بندی نشده آموزش لایت روم و واترمارک

آموزش لایت روم و واترمارک

0

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا مردم از واترمارک استفاده میکنند؟ در این آموزش لایت روم خواهیم دید که ممکن است داستانهایی درباره دو هنرمند در دوره های آموزش لایت روم شنیده باشید که ادعای خود را درباره یک اثر هنری یکسان انجام می دهند. البته ، یکی از آنها صاحب حق است ، در حالی که دیگری ممکن است فقط سعی در گرفتن اعتبار برای شغلی باشد که ایجاد نکرده است. به عنوان یک عکاس عروسی که آموزش لایت روم را برگزار می کند ممکن است مجبور باشید با چنین شرایطی کنار بیایید. این می تواند ناخوشایند باشد و از نظر مالی و عاطفی مضر باشد!

بنابراین یکی از راه های جلوگیری از وارد شدن به چنین شرایطی در آموزش لایت روم این است که “علامت” را به عکس های خود اضافه کنید که با یادگیری لایت روم می توانید این کار را انجام دهید. پس با این آموزش نرم افزار لایت روم با ما همراه باشید.

علامت گذاری آب در عکس های شما در لایت روم ممکن است احتمال دزدی ادبی را کاهش دهد و با آموزش لایت روم می توانید این کار را انجام دهید. شما ممکن است بتوانید استفاده از دارایی فکری خود را بدون اجازه یا بدون اعتبار کار خود حفظ کنید. حتی اگر کسی علامت چاپ را برداشته و از تصویر شما استفاده کند ، شما همیشه اثبات این واقعیت را دارید که تصویر برای اولین بار بصورت آنلاین با علامت مشخص شده روی شما ظاهر شده است.

علامت گذاری علامت گذاری در عکس های خود در لایت روم به کمک آموزش لایت روم آسان است و اگر می خواهید عکس های عروسی خود را از ادعاهای دروغ محافظت کنید ، می توانید آن را در اینجا یاد بگیرید.

علامت علامت چیست
قبل از اینکه در این آموزش لایت روم چند مرحله آسان برای علامت گذاری عکس های شما در نرم افزار Lightroom به اشتراک بگذاریم ، بیایید تعریف کنیم که “علامت علامت” در واقع چیست.

هنگام کار با لایت روم و یادگیری نرم افزار لایت روم می بینید که واترمارک گرافیکی است که روی تصویر قرار گرفته است. علامت های آبی معمولاً به صورت آرم ، نام هنرمند یا URL هستند. آنها همچنین ممکن است شامل متن دیگری مانند “حق چاپ” یا “فقط اثبات” باشند.
نکات منفی: برای کسب اطلاعات در مورد شفاف سازی آرم در فتوشاپ ، می توانید آموزش لایت روم بخوانید – نحوه ایجاد یک آرم شفاف در فتوشاپ.

به کمک آموزش light room عکس های خود را در 4 مرحله آسان در یک اتاق سبک علامت گذاری کنید!
اکنون که دانستید علامت گذاری عیار چیست و چگونه می تواند به نفع شما و تجارت شما باشد ، می توانید شروع به ایجاد خود در لایت روم کنید. مراحل آسان ما را در زیر بررسی کنید!

1. برای کار با لایت روم جعبه گفتگوی ویرایش آب باز را ویرایش کنید
تصاویر واترمارک
عکس از گلگر + تنگه
برای شروع ایجاد علامت علامت ، اگر در رایانه هستید ، از فهرست ویرایش “ویرایش علامت های آبی” را انتخاب کنید. اگر از Mac استفاده می کنید ، “ویرایش علامت های آبی” را از فهرست Lightroom انتخاب کنید. یک جعبه گفتگوی جدید باز می شود.

2. نوع آب را انتخاب کنید
اکنون در این مرحله از آموزش adobe lightroom (ادوبی لایت روم) باید نوع علامتی را که می خواهید در گوشه بالا سمت راست ویرایشگر علامت ایجاد کنید ، انتخاب کنید. شما می توانید یک علامت متن یا یک علامت گرافیکی انتخاب کنید.

Watermark Text شامل تایپ متنی است که می خواهید از آن به عنوان علامت علامت استفاده کنید. شما می توانید از هر قلم موجود در رایانه خود برای علامت چاپ خود استفاده کنید.

عکس از گلگر + تنگه
یک علامت گرافیکی شما را ملزم به استفاده از تصویری می کند که می خواهید به عنوان علامت علامت استفاده کنید. تصویری که انتخاب می کنید اگر به عنوان یک فایل PNG با پس زمینه شفاف ذخیره شود ، بهترین حالت را خواهد داشت.
نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افزودن متن به عکس های خود ، می توانید آموزش ادیت عکس با لایت روم را بخوانید – نحوه افزودن متن در یک اتاق نور.

عکس از گلگر + تنگه
گزینه ها را روی علامت چاپ خود اعمال کنید
می توانید از گزینه های موجود در منوی گزینه ها در سمت راست ویرایشگر علامت چاپ استفاده کنید تا ظاهر علامت خود را سفارشی کنید. در صورت انتخاب استفاده از علامت چاپ متن ، گزینه های قلم و سایه وجود خواهد داشت. هم برای متن ها و هم برای علامت های آبی گرافیکی ، گزینه هایی برای تنظیم میزان تیرگی و همچنین موقعیت علامت گذاری علامت وجود دارد. از بازی با همه گزینه ها نترسید و یاد بگیرید که آنها چه کار می کنند.

4. علامت ذخیره کنید
پس از پایان ایجاد علامت چاپ خود در این بخش از آموزش نرم افزار لایت روم، بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید و یک نام اصلی به آن بدهید. پس از ذخیره ، در هر یک از ماژول های Lightroom موجود است که به شما امکان می دهد از علامت چاپ و هنگام صادرات استفاده کنید و از خدمات تبلیغاتی استفاده کنید.

در حین آموزش لایت روم به یاد داشته باشید ، هیچ محدودیتی در تعداد علامت های آبی که می توانید ایجاد کنید وجود ندارد. بنابراین اگر می خواهید ، می توانید علامت های آبی مختلفی برای استفاده های مختلف ایجاد کنید.

چرا با یادگیری عکسهای خود را در یک اتاق سبک علامت گذاری کنید؟
Lightroom به شما امکان ایجاد دو نوع مختلف علامت آبی را می دهد: متن و گرافیک. متن مناسب برای افزودن اطلاعاتی مانند نام یا حق چاپ شما. گرافیک به شما امکان می دهد یک آرم یا هر تصویر دیگری به تصویر خود اضافه کنید.

علامت گذاری علامت گذاری عکس های خود در لایت روم سریع و آسان است که می توانید از راهنمای آموزش لایت روم برای آن استفاده کنید زیرا می توانید علامت های آبی را به صورت گروهی روی چندین عکس اعمال کنید. این باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد.

علامت گذاری عکس را در کجا قرار دهید

عکس از گلگر + تنگه
یافتن مکان مناسب یا مکان مناسب برای علامت چاپ شما به دلیل ماهیت عکس ها و رنگ ها و الگوهای آنها می تواند یک مشکل باشد. بنابراین کجا باید قرار داده شود و چگونه؟

در آموزش کامل لایت روم توصیه می کنیم علامت های آبی خود را در گوشه های بالا و پایین عکس های عروسی خود قرار دهید. می توانید از همه گوشه ها استفاده کنید زیرا هر تصویر متفاوت خواهد بود و اگرچه ممکن است یک گوشه برای یک تصویر کار کند ، ممکن است همان گوشه متفاوت باشد. یک علامت آبی خاکستری در گوشه ای خاکستری که علامت قرار داده شده است ، در تصویر قابل مشاهده نیست. بنابراین شما دو گزینه دارید – یا از سایه رنگ دیگری استفاده کنید که در همان گوشه قابل مشاهده باشد ، یا علامت را به مکان دیگری منتقل کنید.

اکنون پس از اتمام مراحل ذکر شده در آموزش ادوبی لایت روم ، اگر مجبور باشید که هربار که بخواهید علامت خود را تغییر دهید ، علامت گذاری آن را تغییر دهید کار دشواری است. بنابراین بهترین روش ایجاد چندین علامت آبی در Lightroom و p است

آنها را در چندین مکان قرار دهید.

اگر از تصاویر عیب یاب برای مشتری استفاده کنید ، می توانید از علامت مرکزی در تصویر بالا استفاده کنید. اگر چنین کاری را انتخاب کردید فقط به یاد داشته باشید که ممکن است تجربه مشاهده را مختل کنند.

نظرات نهایی در مورد علامت گذاری تصاویر خود در لایتروم
یک دلیل که عکاسان به علامت گذاری عکس خود می پردازند جلوگیری از سرقت تصویر است ، اما نکات مثبت دیگری نیز در این زمینه در دوره های آموزش لایت روم وجود دارد. واترمارک گذاری در تصاویر شما می تواند در تبلیغ ، بازاریابی به شما کمک کند و به شما امکان ایجاد مارک تجاری را بدهد. علامت چاپ شما به مشتریان بالقوه شما کمک می کند وب سایت ، کار و استودیوی شما را با هم پیوند دهند.

امیدواریم نکات آموزش لایت روم ما به شما کمک کند تا تصاویر خود را به راحتی علامت گذاری کنید. اگر از Lightroom Mobile استفاده می کنید ، می توانید نگاهی بیندازید – نحوه افزودن علامت علامت در Lightroom Mobile 2020. برای افزودن قلم های جدید به Lightroom Mobile ، می توانید مراحل ذکر شده در راهنمای کاربر ADOBE FONTS را دنبال کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here