Home دسته‌بندی نشده اصول اساسی طراحی برنامه های آموزش الکترونیکی با رابط کاربری

اصول اساسی طراحی برنامه های آموزش الکترونیکی با رابط کاربری

0

طراحی و تجربه کاربری (UX) برای پیشرفت کارمندان بسیار مهم است. در این دوره ، آموزش Ui یکی از اصول اساسی طراحی برنامه های یادگیری الکترونیکی شخصی برای کارمندان شما ، تجربه کاربر است. برنامه ریزی تجربه کاربر بر میزان تعامل کاربر و قابلیت دسترسی به تجربه یادگیری الکترونیکی برای کاربر تأثیر می گذارد.
چرا طراحی UX برای آموزش کارکنان شما مهم است؟

کارمندان خود را توانمند کنید: چرا کاربر دارای اهمیت طراحی است
دوره های آموزشی ui ux در فضای کسب و کار امروز اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. چرا؟ زیرا علاوه بر حفظ قدرت به ویژه در هنگام استخدام کارکنان ، بر میزان اشتغال کارکنان تأثیر مستقیم دارد. طبق نظرسنجی اخیر BambooHR ، یک سوم از هر 1000 پاسخ دهنده گفتند که در مدت شش ماه از شروع کار خود استعفا داده اند ، به این معنی که شرکت متوسط ​​از هر 6 کارمند خود هر سه ماه 1 نفر را از دست می دهد. علاوه بر این ، کسانی که در طی شش ماه اول آنجا را ترک کردند گفتند که “دریافت رهنمودهای روشن برای مسئولیت های من” و “آموزش موثرتر” به آنها کمک می کند تا به وظایف شغلی خود متعهد بمانند. به همین ترتیب ، مهم است که برنامه های آموزشی شرکتی نه تنها آموزنده باشند ، بلکه کاربران را نیز درگیر کنند تا بتوانند نقش و رشد حرفه ای خود را بهتر درک کنند. بنابراین برنامه آموزش شرکتی شما چقدر موفق است و چگونه می توانید پیشرفت کنید؟ پاسخ در بهترین طراحی تجربه کاربری نهفته است.
بیایید نگاهی عمیق به چگونگی تأثیر طراحی و تجربه کاربر بر برنامه های آموزشی شرکتی شما بیندازیم و اینکه چگونه می توانید آنها را به بهترین وجه در استراتژی های آموزشی خود پیاده کنید.

اهمیت طراحی

طراحی مناسب روشهای یادگیری الکترونیکی دوره های آموزشی ui ux برای تعامل مناسب کاربر و انتقال مناسب اطلاعات مهم در مورد برنامه های آموزش کارکنان بسیار مهم است. از رسانه های غنی استفاده کنید ، که می تواند از گرافیک گرفته تا صدا و تصویر گرفته تا روش تدریس شما باشد. این می تواند به تعامل کارمندان و اطلاعات ذخیره شده کمک کند. در محل کار امروز ، رسانه های ثروتمند به یک ضرورت آموزش سازمانی تبدیل شده اند.

همچنین ، وقتی نوبت به طراحی می رسد ، دوره های آموزشی خوب e-ux ux باید به چندین بخش تقسیم شوند که هر بخش موضوعی خاص را پوشش می دهد. یادگیری خرد مثال خوبی در این مورد است ، زیرا کارکنان را آموزش می دهد و در انفجارهای خاص خاص به آنها محتوا می دهد. این کار نه تنها کارمندان را استخدام می کند ، بلکه به آنها در دستیابی به یک رفتار یا هدف خاص نیز کمک می کند. از همه مهمتر ، طراحی بهتر از طریق یادگیری خرد می تواند دریچه ای برای شخصی سازی و خودمختاری باز کند ، که می تواند به یک کارمند کمک کند تا در سازمان احساس ارزش کند. رون ضمیر ، رئیس AllenComm ، توضیح می دهد:

“یادگیری پیشرفته می تواند با گسترش دسترسی به محتوای متمرکز و مرتبط ، دانش آموزان را توانمند و بهره وری را بهبود بخشد. از آنجا که بسیاری از اطلاعات در آموزش آنلاین ui/ux انتظار دارند کارکنان در کار موثر باشند ، یادگیری خرد به شما کمک خواهد کرد.” به دنبال بقیه موارد باشید تا دانش آموزان فقط آنچه را که نیاز دارند حفظ کنند. بله ، توانمند سازی یک کارمند نه تنها به کار او کمک می کند ، بلکه به میزان ماندگاری و هسته اصلی سازمان نیز کمک می کند.

مثال دیگر یک دوره آموزشی برای یک برنامه طراحی گرافیک است که برای تعریف برنامه ، استفاده از رابط کاربری ، استفاده از ابزارهای ساده تر ، استفاده از ابزارهای پیشرفته و حل مشکلات به بخشهایی تقسیم می شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here