Home دسته‌بندی نشده تفکیک چاپ در کورل چیست؟

تفکیک چاپ در کورل چیست؟

0

در این قسمت از آموزش کورل می خواهیم راجع به تفکیک چاپ در نرم افزار کورل صحبت کنیم. برخی از فرایندهای چاپی که از رنگهای لکه ای استفاده می کنند ، مانند چاپ روی صفحه ، نیاز به تفکیک هر رنگ در مناطق رنگی جداگانه دارند تا بتوانند در همان صفحه یا صفحه چاپ شوند به این جدایی می گویند که در این آموزش کورل به آن خواهیم پرداخت. این کار به کمک نرم افزار کورل و دیدن آموزش کورل به راحتی قابل انجام است. پس بیاید باهم این آموزش کورل را شروع کنیم.

در ابتدای آموزش کورل و قبل از شروع طراحی با کورل دراو به عنوان یک کتاب رنگ آمیزی در این آموزش کورل دراو x7 فکر کنید و هر مداد رنگی را که از یک پالت رنگی رنگی استفاده می کنید یا استفاده می کنید یک کلاس است. دارای برچسب ، بنابراین شما دقیقاً می دانید کدام کلاس یا پالت رنگ را چاپ می کنید.

رنگ / علائم ثبت نام در آموزش corel draw
هنگام چاپ وقفه های چاپ روی صفحه ، طبق آموزش کورل می توانید علائم ثبت نام سفارشی خود را به صفحه اضافه کنید تا بتوانید محل قرارگیری آنها را کنترل کنید. اگر از رنگ ثبت نام برای این علائم استفاده کنید ، در این آموزش برنامه کورل دراو میبنید که بدون نیاز به تغییر رنگ در هر اصطلاح نشان داده می شود. این رنگ برای نام های شغلی و علائم ثبت نام مناسب است تا آنها را در همه فیلم ها یا صفحه ها ثابت نگه دارد. برای دسترسی آسان می توانید این رنگ را مطابق راهنمای آموزش کورل بر روی سند یا صفحه سفارشی بکشید.

علامت ثبت را انتخاب کنید ، سپس بر روی Outline Settings در پایین سمت راست رابط نرم افزار کورل دوبار کلیک کنید. سپس روی منوی کشویی Swatch کلیک کنید. اگر روی پیکان کشویی در این پنجره کلیک کنید و به پایین لیست نگاه کنید ، رنگ ثبت نام را مشاهده خواهید کرد. اگر علامت ثبت را به صفحه سند یا صفحه سفارشی خود بکشید ، این رنگ به پالت شما اضافه می کند تا هر زمان که به آن نیاز داشتید به راحتی در دسترس قرار گیرد.

رنگ / علائم ثبت نام
در این مرحله از آموزش کورل از صفحات سند برای تله ها / پایگاه ها استفاده کنید
گاهی اوقات ، تقسیم کننده های چاپ شده روی صفحه باید برای چاپ با رنگ یا رنگ اصلی مطابقت داشته باشند. برای این نسخه های اصلاح شده آثار هنری می توانید از صفحه دیگری استفاده کنید. به عنوان مثال ، صفحه 2 در پرونده تمرین شما هنگام کار با کورل شامل فصل اساسی سفید است. در مورد پایه جوهر سفید ، می توانید آن را از این صفحه چاپ کنید. برای سازماندهی بیشتر در پرونده خود ، می توانید صفحه را با رنگ چاپ شده با کلیک راست روی نام صفحه نامگذاری کنید.

در حین آموزش کورل از صفحات سند برای تله ها / پایگاه ها استفاده کنید
تنظیمات عمومی برنامه
هنگام چاپ جدا کردن ، معمولاً فقط صفحه فعال چاپ می شود. بنابراین ، برای اطمینان از اینکه ما فقط از صفحه فعال در حال چاپ هستیم ، می توانید تنظیمات موجود در گزینه های CorelDRAW را تغییر دهید.

طبق مسیر مشخص شده در آموزش کورل به Tools> Options> General رفته و Print را در ستون سمت چپ انتخاب کنید. روی کادر چاپ چاپ فقط صفحه فعلی کلیک کرده و تأیید را کلیک کنید. با روشن بودن این تنظیم ، احتمال اتلاف فیلم ، صفحه یا کاغذ کمتر است.

تنظیمات عمومی برنامه کورل در دوره آموزش نرم افزار کورل
پیش نمایش چاپ کوچک / بزرگ
ابزار بسیار مفید بعدی که در آموزش کورل به آن اشاره می کنیم، برای چاپ جداسازی ها در داخل پنجره چاپ واقعی است. کار ما آماده است ، بنابراین به File> Print بروید.

پس از انجام مراحل قبلی آموزش کورل چاپگر خود را انتخاب کنید. برای اهداف آموزشی کورل، من پرونده DEVICE INDEPENDENT POSTSCRIPT را انتخاب می کنم. با این کار همه گزینه های چاپ تفکیک به ما نشان داده می شود.

برای دیدن همه این گزینه ها معمولاً به یک دستگاه خروجی خاص PostScript نیاز دارید.

پیش نمایش چاپ کوچک / بزرگ در آموزش کار با کورل
بعد ، روی دو فلش سیاه کنار دکمه Print Preview در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. ماهیت بصری این پنجره به شما نمای واضحی از آنچه در حال چاپ است می دهد. با تغییر گزینه ها در برگه های پنجره چاپ ، پنجره پیش نمایش چاپ کوچک تعاملی خواهد بود.

پیش نمایش چاپ کوچک / بزرگ
در این قسمت از آموزش کورل برخی تنظیمات در برگه های مختلف پنجره چاپ وجود دارد تا با آنها آشنا شوید:

برگه عمومی – محدوده چاپ را در صفحه فعلی تنظیم کنید.
برگه “رنگ” – در کنار “رنگ” ، “تقسیم کننده” را انتخاب کنید.
زبانه طرح بندی – تنظیم موقعیت و اندازه تصویر روی “همانطور که در سند است”. در صورت نیاز می توانید تحمیل را در اینجا تنظیم کنید.
برگه قبل از فشار دادن – اغلب تنظیماتی که در آموزش کورل دراو گفته می شوند معمولاً غیرفعال می شوند مگر اینکه بدانید به آنها نیاز دارید. یکی از تنظیمات رایج که برای چاپ روی صفحه استفاده می شود ، بازتاب تصویر در زیر تنظیمات مقاله / فیلم خواهد بود.
تب PostScript در آموزش کورل- می توانید تنظیمات زیر صفحه را در اینجا تنظیم کنید.
زبانه Separations – در این آموزش کورل همه جداکننده های رنگ ذکر شده است. اگر با روشن یا خاموش کردن کادر تأیید شامل ، یک یا چند مورد آماده است. پنجره پیش نمایش در سمت راست تصویری از هر فصل به شما نشان می دهد. از فلش ها یا منوی کشویی زیر Print Preview برای پیمایش در هر قسمت استفاده کنید. اگر به نمای بزرگنمایی فصل نیاز دارید ، با کلیک روی نماد بستن پیش نمایش چاپ در نوار ابزار بالا یا فشار دادن CTRL + C روی Print Preview کلیک کنید.
برگه Preflight در آموزش کورل دراو- در هنگام تنظیم همه تنظیمات ، برای اخطارها این آخرین برگ را بررسی کنید. این به شما کمک می کند قبل از چاپ مسائل را پیدا کنید.
اگر پنجره Print Preview را می بندید ، روی اعمال کلیک کنید تا این تنظیمات برای این کار به خاطر سپرده شوند و به مرحله ی بعد آموزش نرم افزار corel draw برویم.
تنظیمات پیشرفته نیمه
رنگ آبی در این کار شامل رنگ آمیزی (مناطق خاکستری در پیش نمایش) است ، بنابراین ما باید برخی تنظیمات پیشرفته را برای این رنگ تعیین کنیم تا نیمه های رنگ یا رنگ آن تولید شود.

آموزش کورل برای برای تنظیم نیمه ها:

به تب Separations بروید و در گزینه ها روی دکمه Advanced کلیک کنید
در پنجره Advanced Separations Settings ، همه رنگها را به غیر از رنگ آبی لغو انتخاب کرده و ستون فرکانس را روی 30 تنظیم کنید. فرکانس برای تفکیک رنگ مشخص شده 30 dpi ایجاد می کند. این تنظیم تن متوسط ​​برای چاپ روی صفحه است.
در لیست کشویی Halftone Type ، نقطه ای را که بیشترین استفاده را دارد انتخاب کنید.

خب به پایان این بخش از دوره آموزش کورل رسیدیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here