Home دسته‌بندی نشده خصوصیات اساسی رنگ در آموزش داوینچی

خصوصیات اساسی رنگ در آموزش داوینچی

0

رنگ یکی از مهمترین ابزارهای کیت شماست. آیا بهترین روشهای استفاده از آن را می دانید؟ در این آموزش داوینچی فارسی اصول اولیه وجود دارد.
بهترین عکس از طریق Shutterstock

رنگ از روزی که متولد شده اید ، تا روزی که می میرید با شما خواهد بود. یک رنگ می تواند شما را به یاد کودکی شاد بیاندازد ، رنگ دیگر می تواند خطر را به شما هشدار دهد و رنگ دیگر گرم یا سرد بودن را به شما نشان می دهد.

علاوه بر این ، به عنوان یک داستان نویس ، با استفاده از فیلم یا تصاویر ثابت ، رنگ یکی از مهمترین ابزارهایی است که باید در کیت شما باشد. پردازش ساده رنگ می تواند به تصویر شما معنایی کاملاً نمادین یا واقعی بدهد. به عنوان مثالی از آموزش فارسی داوینچی ریزالو 15 ، تصویر زیر را ببینید.

ویژگی های اصلی رنگ: روانشناختی III

تصویر: Psycho III با استفاده از تصاویر جهانی

با تغییر ساده رنگ ، خانه روانگردان کمتر مورد تشویق و استقبال قرار خواهد گرفت. (این تغییر رنگ حول تغییر دمای رنگ می چرخد. می توانید آن را اینجا بخوانید.)

تشخیص رنگ تنها عاملی نیست که برای رنگ کافی لازم است. من مطمئن هستم که شما حتما از ابزارها (یا موارد مشابه) در تصویر زیر استفاده کرده اید.

ویژگی های اصلی رنگ: رنگ

بسیاری از آنها طبقه بندی رنگ و اصلاح رنگ را ارائه می دهند و احتمالاً با برنامه های اساسی تعمیر آشنا هستند. با این حال ، آیا می دانید هنگام خاموش کردن تصویر دقیقاً چه اتفاقی می افتد؟ البته ، تصویر “رنگ” خود را از دست می دهد ، اما چگونه آن را از دست می دهد؟ دانستن اطلاعات به شما کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرید و در نهایت کار خود را بهبود ببخشید. درک تئوری اساسی رنگ نه تنها به شما یک پست ، بلکه به دکوراسیون ، لباس ، نورپردازی و موارد دیگر نیز می دهد.

ویژگی های اصلی رنگ: تصویر چرخ رنگ: چرخ رنگ

رنگ دارای سه ویژگی اصلی است: رنگ ، کروم ، تعداد و همچنین رنگ ، اشباع ، سبک.

رنگ
ما رنگ را به عنوان نام رنگی به نام آبی می شناسیم که طول موج نور مرئی را نشان می دهد. این مزیت طول موج هایی است که رنگ خاصی تولید می کند.

به زبان ساده ، رنگ طول موج را توصیف می کند. اگر درس علوم یک حافظه دور است و بحث در مورد طول موج ها به شبکه نوستالژی بستگی دارد ، در اینجا یک نگاه اجمالی به طول موج های رنگ آورده شده است.

چشم انسان می تواند فقط یک ناحیه کوچک از طیف الکترومغناطیسی را پردازش کند. ما آن را نور مرئی می نامیم. بخشی از طیف الکترومغناطیسی در نانومتر (نانومتر) اندازه گیری می شود و رنگ هایی که می توانیم بین 400-700 نانومتر ببینیم. نور بنفش و نور آبی کمترین طول موج را دارند و در مقایسه با قرمز که طولانی ترین طول موج [قابل مشاهده] آن 635-700 نانومتر است ، بسیار پراکنده هستند.

خصوصیات اساسی رنگ: طول موج

این چه ارتباطی با تئوری رنگ دارد؟ جواب همه چیز است. طول طول موج باعث تغییر رنگ دیده می شود. دلیل آبی بودن آسمان این است که طول موج های آبی نور در جو ما پراکنده شده است. اگر رنگ سبز کوتاه ترین طول موج را داشته باشد ، آسمانی سبز خواهیم داشت.

به طور روزمره می توان روند طول موج غالب را تغییر داد که رنگ محیط ما را تغییر می دهد. این تصویر بصورت بصری در هنگام طلوع و غروب خورشید نشان داده می شود که به آن ساعت طلایی نیز می گویند. از آنجا که خورشید تقریباً با افق در نظر گرفته شده است ، نور مایلهای زیادی از فضای متراکم برای عبور دارد و نور آبی [طول موج] حتی بیشتر در جو پراکنده می شود و طول موجهای طولانی تر از رنگهای زرد ، نارنجی و قرمز را برای روشن کردن آنچه می فهمیم باقی می گذارد.

توجه به این نکته مهم است که سایه ها فقط در یک طول موج روشن نیستند. آبی وجود ندارد زیرا طول موج های دیگر از طیف نور متوقف شده اند. هر رنگ شامل کل آرایه ای از طول موج هایی است که در نور مرئی هستند ، اما یکی از آنها بیشتر از سایرین غالب خواهد بود که یک رنگ متمایز ایجاد می کند.

بنابراین ، رنگ بعد سازه ای رنگ است که با طول موج تعیین می شود. به طور خلاصه ، رنگ فقط رنگ پایه است. در زیر رنگ های آبی روشن ، غلات ، یاقوت کبود و آکوامارین آورده شده است. در حالی که هر کدام ویژگی های متمایز خود را دارند ، اما رنگ مایل به آبی دارند.

ویژگی های اساسی رنگ: سایه های آبی

هنگامی که شروع به افزودن کروم و ارزش به یک رنگ می کنید ، شروع به ایجاد سایه ها ، سایه ها و سایه های جدید رنگ می کنید.

غالباً در مورد رنگهای مناسب که به عنوان سایه های خالص طبقه بندی می شوند ، بحث و گفتگو می شود. بنفش است یا سرخابی؟ سیستم های مختلف رنگ کمی تغییر می کنند. برای این مقاله ما از محبوب ترین نظر در مورد سایه های خالص طبقه بندی می شویم: قرمز ، بنفش ، آبی ، سبز ، زرد و نارنجی. این شش رنگ را می توان به گروه های زیر تقسیم کرد.

سایه های اولیه
از لحاظ نظری شناخته شده است که این سایه ها به عنوان اصلی طبقه بندی می شوند ، زیرا با اختلاط سایه های دیگر با یکدیگر ایجاد نمی شوند. اینها قرمز ، آبی و زرد هستند. با رنگهای اولیه فیلم اشتباه گرفته نشود ، زیرا ویدیو از سیستم رنگی اضافی RGB استفاده می کند.

ویژگی های اساسی رنگ: سایه های اصلی

سایه های ثانویه
سایه های ثانویه را می توان با مخلوط کردن دو سایه اصلی تولید کرد. اینها نارنجی ، بنفش و سبز هستند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here