Home دسته‌بندی نشده مقایسه ی Lightroom و Photoshop در آموزش لایت روم

مقایسه ی Lightroom و Photoshop در آموزش لایت روم

0

عکاسان ابزارها و آموزش های زیادی از جمله آموزش لایت روم برای عکاسان و آموزش لایت روم به زبان فارسی برای انتخاب هنگام ویرایش عکس با نرم افزار لایت روم یا دیگر ابزار ها دارند. Adobe دو مورد از محبوب ترین ها را توسعه داد: Lightroom و Photoshop .

هنگام استفاده از آموزش کامل لایت روم،اگر در ویرایش عکس تازه وارد هستید ، ممکن است از خود بپرسید که چرا Adobe دارای دو ابزار پردازش پس از پردازش است و کدام یک از این ابزارها را دارد. که بهتر است؟ پاسخ ناامیدکننده “هر دو” است یعنی هم آموزش نرم افزار لایت روم و هم فتوشاپ مفید است.

در این مقاله آموزش light room من به شما نشان خواهم داد که کدام ویژگی بهترین ترکیب ویرایش عکس است. در این آموزش لایت روم می توانید عکس ها را قبل و بعد از گرفتن آنها در Lightroom مشاهده کنید.

برخی زمینه ها برای فتوشاپ و نرم افزار لایت روم
Adobe Photoshop (PS) در سال 1990 به عنوان ویرایشگر گرافیک منتشر شد. با ظهور عکاسی دیجیتال ، PS به رسانه ای برای ویرایش تصویر تبدیل شد. در سال 2007 ، Adobe Lightroom (LR) را برای عکاسان منتشر کرد.

از بسیاری جهات ، این نرم افزار لایت روم برای ویرایش یک نسخه ساده تر از فتوشاپ است. این شامل ابزارهای ویرایشی مورد نیاز عکاسان است. اما Adobe برای سهولت در تنظیمات معمول تصویر ، رابط کاربری را دوباره طراحی کرده است.

بسیاری از مردم فکر می کنند فتوشاپ برادر بزرگتر و قدرتمندتر لایت روم است. اما لایت روم “aby Photoshop” نیست. برنامه ها با هم تکامل می یابند – هر کدام نقاط قوت خاص خود را دارند.

در سال 2013 ، Adobe به یک مدل اشتراک روی آورد. به طور جداگانه پروژه را متوقف کنید. برای به اشتراک گذاشتن عکس ها برای دسترسی به فتوشاپ و لایت روم ثبت نام کنید.

شما دو برنامه دارید فتوشاپ . از کدام یک باید استفاده کنید؟

من از هر دو استفاده می کنم و اجازه می دهم به شما نشان دهم. من شما را در کارهای اصلی ویرایش عکس راهنمایی می کنم. من به شما نشان خواهم داد که چرا استفاده از بهترین نرم افزار را انتخاب کردم.

وارد کردن و سازماندهی عکس ها
اولین کاری که می کنم این است که عکسهایم را از دوربین بارگیری می کنم و آماده ویرایش در رایانه ام می شوم. از همان ابتدا به تفاوت زیادی بین برنامه ها رسیدیم.

Adobe Photoshop برای ویرایش همزمان تصویر طراحی شده است. Lightroom شامل یک سیستم کاتالوگ است که برای وارد کردن و سازماندهی عکس ها طراحی شده است. من می توانم تمام تصاویر را از کارت SD وارد کنم ، آنها را با کلمات کلیدی و کیفیت سفارش پر کنم. حتی می توانم تنظیمات عکس ترجیحی را به طور خودکار اعمال کنم. می توانم تصاویر را جابجا و سازمان دهی کنم تا بعداً پیدا کردن آنها آسان شود.

عکس صفحه از پنجره واردات Lightroom.
عکس صفحه از پنجره واردات Lightroom. ابزارهایی مانند کلمات کلیدی و سازمان را در ستون سمت راست نمایش می دهد.
فتوشاپ برای این کار تنظیم نشده است. یک برنامه جداگانه ، Adobe Bridge ، در مجموعه Creative Cloud برای جبران فاصله وجود دارد. این برنامه شامل ویژگی های فهرست ، واردات و صادرات موجود در Lightroom است. اما ابزار ویرایش در مقایسه با Lightroom محدود است.

عکس صفحه از پنجره Bridge Bridge.
حتی عکاسانی که فتوشاپ را برای ویرایش دوست دارند از سیستم کاتالوگ Lightroom استفاده می کنند.

فتوشاپ هنگام وارد کردن تصاویر از دوربین من محدودیت دیگری دارد. این برنامه نمی تواند پرونده های RAW را باز کند. برای حل این مسئله ، Adobe ابزاری به نام Adobe Camera Raw (ACR) را ارائه می دهد. این برنامه به شما امکان می دهد تا پرونده های خام را در فتوشاپ باز کنید.

حکم: لایت روم برای وارد کردن و سازماندهی عکس بهترین است.

ویرایش اولیه تصویر
شما می توانید تنظیمات اساسی ویرایش تصویر را هم در Adobe Lightroom و هم در Photoshop انجام دهید. اما محیط کار و تجربه کاربری بسیار متفاوت است.

فضای کار Lightroom ویرایش تصاویر اساسی مانند نوردهی و تطبیق رنگ را آسان می کند. Adobe ابزاری را که اغلب توسط عکاسان استفاده نمی شود ، حذف کرده است. بنابراین ، ساده سازی فضای کار.

عکس از ماژول Lightroom Develop.
عکس از ماژول Lightroom Develop. ابزارهای ویرایش تصویر را در ستون سمت راست نمایش می دهد.
فتوشاپ توانایی تنظیم اولیه تصویر را دارد. اما از آنجا که این برنامه در ابتدا با در نظر گرفتن عکاسان طراحی نشده است ، ممکن است رابط کاربر پسند به نظر نرسد.

عکاسانی که در فتوشاپ کار می کنند اغلب از ACR برای انجام تنظیمات اساسی استفاده می کنند. رابط ACR مشابه Lightroom است اگرچه محیط کار به گونه دیگری تنظیم شده است. برای دسترسی به ACR از فتوشاپ ، به Filter> Camera Raw Filter (Shift + Ctrl یا ⌘A) بروید. انتخاب یک تصویر از بلوز ، پرونده را به ACR ارسال می کند.

عکس صفحه پانل ویرایش ACR.
عکس صفحه پانل ویرایش ACR. برخی از ویرایش های اتاق روشن از بالا تکراری هستند.
فتوشاپ یک ویرایشگر “مخرب” است. هر تغییری که در Napa در تصویر ایجاد کنید. استفاده از لایت روم مخرب نیست. ویرایش ها در یک پرونده جانبی ذخیره می شوند و هرگز تصویر اصلی را تغییر نمی دهند.

عکاسانی که از فتوشاپ استفاده می کنند اغلب لایه های جدیدی را برای هر تغییر عمده ایجاد می کنند. به این ترتیب در صورت نیاز می توانند به تصویر اصلی برگردند. این سیستم تمایل به افزایش اندازه پرونده دارد.

علاوه بر این ، از لایت روم برای ویرایش تصاویر دسته ای استفاده می کنم. این بدان معنی است که شما به راحتی می توانید ویرایش ها را از یک تصویر بر روی تصاویر دیگر اعمال کنید.

حکم: لایت روم بهترین گزینه برای ویرایش عکس اصلی است.

ویرایش تصویر پیشرفته
با ویرایش پیشرفته تصویر ، قصد تغییر پیکسل های تصویر را دارم. این می تواند از حذف نقطه گرد و غبار گرفته تا جایگزینی آسمان کسل کننده باشد.

Adobe Photoshop در این ویرایش های پیشرفته تصویر بسیار عالی عمل می کند.

نرم افزار Lightroom شامل برخی از ابزارهای اصلی دستکاری محتوا است. یک ابزار حذف و تغییر نقطه وجود دارد که به شما امکان می دهد چشم انداز را تنظیم کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here